Jdi na obsah Jdi na menu
 


Clou
ObrazekStabilní jádro kapely UNSIZED UPKIDS, které vydrželo po rozpadu kapely a to Lukáš Vyhnal, Radek Tomášek a kytarista Hubert Topinka (který nakonec kapelu opouští) ke konci 90. let zůstávají ze zmíněné kapely jedinými členy. Následně přichází větší ambice prorazit do podvědomí lidí. Přibývají další dva členové a to na post hlavního kytaristy Petr Vaško (dříve hrál v kapele AMITY) a jako baskytarista Američan žijící v Praze Brian B. V roce 2001 je všemi členy "schválen" název CLOU (zlatý hřeb večera) a v říjnu 2002 vychází třísongový singl "First" pod labelem Soundogs Records. Songy z tohoto singlu se následně objevují na různých dalších kompilacích, většinou na soundtracích ke skate nebo BMX filmkům.

Obrazek V roce 2003 kapela úspěšně vystupuje na hlavní stage festivalu ROCK for PEOPLE nebo na Mystic Skate Cup a dalších podobných festivalech a koncertech. V roce 2004 dokonce Clou uvádí celý pořad "Noc s Andělem". I klip k songu "A Place" v té době úspěšně rotuje a myslím, že ještě pořád na stanicích "Óčko" nebo ČT2.

Rok 2005 a speciálně datum 21.března je podle mě pro Clou zlomový- vychází jejich první regulérní CD Postcards. Třinácti skladbový mix emopunku, punk-rocku a i nekterých čistě popových věcí se stává okamžitě trhákem mezi českým publikem všech věkových kategorií. Musí se nechat, že kapela do té doby známá jen zarytými fandy tohohle stylu hudby hodně mate. Po vydání klipu k chytlavému songu Island Sun má hodně lidí Clou za Američany. Tím větší šok nastává po zjištění, že tihle čtyři hoši jsou Češi.

Další zlom nastává 5.června, kdy do Prahy doráží kalifornská punk-rocková legenda GREEN DAY. Původní předskokany My Chemical Romance z důvodu zrušení evropského turné nezastoupí nikdo jiný než právě naši Clou. Ať už to kluci z pražské formace chtěli nebo ne, Clou začíná pronikat do podvědomí lidí a dostává se jim velké oblíbenosti....  
Videoklipy:
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář