Jdi na obsah Jdi na menu
 


Miluješ vše, co je tajemné, záhadné a nevysvětlitelné? A rád/a si přečteš hrůzostrašné historky a příběhy, při kterých ti naskakuje husí kůže? Tak to jsi na správném místě... 

Magie

obrázekVrátíme se do časů, kdy písmo ještě nebylo a člověk žil v jeskyních, prostě do doby, z které nemáme přímé záznamy. Ano v těch dobách vznikaloprvní náboženství se svými rituály a postupně se vyvíjelo spolu s člověkem nepřetržitě až do dnešních dnů. Jeho hlavním posláním bylo usnadnění a přivolání úspěchu při lovu a td.. Chování pračlověka můžeme odvodit od chování lidí žijících ještě dnes tím to způsobem života. Zhotovují sošky lovené zvěře a její rituální zabití pro úspěšný lov a rituály pro ochranu vesnice. Magie se vyvinula dál tak, že i v dnešní uspěchané době má své místo i v naší západní civilizaci. Magie a čarování úzce souviselo a souvisí s náboženstvím. Na počátku bylo mnoho bohů, každý přírodní živel, lidská činnost měla boha, který ho řídil. Po celou dobu bylo v náboženstvích vyvážen mužský i ženský prvek. Teprve nástup křesťanství tuto rovnováhu narušil ve prospěch mužského elementu. Tato nerovnováha ještě doznívá v dnešní době. Po tom co křesťanství ovládlo řídící struktury (moc v královstvích) se snažilo vytlačit staré náboženství rozšířené mezi prostým lidem. Rozpoutal hon na čarodějnice. Vždyť pojem satan, ďábel vznikl právě v té době, tedy více jak 1000let po vzniku Bible.
Tento hon na čarodějnice podle odhadu stál jeden milion lidských obětí, ale počet upálených čarodějnic je mnohem menší, spíše si tím vyřizovali osobní účty, odstraňovali soci a ti, kteří vyčnívali nad průměr (krásou, ošklivostí i jměním apod.) Inkvizice dokázala hlavně to, že se jednotlivé skupiny (sabaty) od sebe vzdálili, přešli do ilegality.
Teprve v dnešních dobách pomalu dávají o sobě vědět. Jenomže s tím se vyrojilo i mnoho pochybných společenství, které vrhají temné světlo na původní staré náboženství - čarodějnictví. Hlavně však svádějí lidi k černé magii a praktikám černé magie aniž by to dotyční zpočátku postřehly

obrázek

Každý den je kouzelný

pondelipondělí
je pod vládou Měsíce

Den jako stvořený pro nějaké to kouzlo z CG! nebo ,proklepnutí" tvé duševní šikovnosti. Pokud máš pocit, že zrovna teď potřebuješ relax, užij si ho, protože dnes si odpočineš ze všech dnů nejlépe
uteryúterý
je pod vládou Marsu

Tenhle den si žádá rebelskou akci. Sbíráš odvahu na oslovení své tajné lásky? Udělej to dnes! Mars ti dodá potřebnou kuráž jít do toho a uvést jakékoliv záležitosti do pohybu. Nemáš se čeho bát!
stredastředa
je pod vládou Merkuru

Potřebuješ inspiraci nebo řešíš důležité rozhodnutí? Merkur ti pomůže k jasnému a moudrému myšlení. Neboj se zapojit fantazii a být kreativní. Nemůžeš nic zkazit.
ctvrtekčtvrtek
je pod vládou Jupitera

Skvělý den pro trochu risku. K tomu patří porce štěstí a Jupiter je šťastná planeta! ,Vybal" prosbu na rodiče nebo jim prozraď nepříjemnost, která by se stejně provalila.
patekpátek
je pod vládou Venuše

Už tušíš, jaká kouzla tahle planetka skrývá? Správně - nosí lásku a přátelství stejně jako páteční den. Naplánuj si rande nebo se věnuj hýčkání svého těla a duše. A nejlépe obojí:-)!
sobotasobota
je pod vládou Saturnu

První víkendový den by ti měl pomoci vytřídit a zdolat všechny trable, které tě poslední dobou trápí. Budeš také nebojácněji čelit všem splínům, které na tebe případně padnou.
nedeleneděle
je pod vládou Slunce

A stejně tak ,prosvícený" by měl být tvůj den. Nerozmýšlej se udělat nějaký ten dobrý skutek, projev lásku nebo poděkuj tomu, kdo si to zaslouží. Taková tvoje soukromá ,nedělní bohoslužba":-)...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Moc ti to nejde

(Dana, 13. 4. 2008 19:26)

Ty obrazky ti moc nejdou!!!!!!!!!!!!!!

hhhhh

(hhhhh, 1. 12. 2006 18:13)

hhhhh